Zaregistrovať do Noviniek e-mailom

 

DELENIE PARFÉMOV

Parfém

Je najsilnejší a najintenzívnejší z pomedzi všetkých. Cena koncentrovaného parfému je aj niekoľko sto eur. Parfém môže obsahovať až štyridsať percent čistých esencií a neklesá pod dvadsať percent. Nemá problém pri správnom použití vydržať viac ako dvanásť hodín, čo by malo stačiť aj tej najnáročnejšej žene. Štyridsať percent nepôsobí závratne, ale väčšie množstvo by už mohlo pôsobiť nepríjemne a negatívne. Preto sa esencie dopĺňajú vodou, etanolom a neutrálnymi prírodnými olejmi bez vône. Každý výrobca parfémov má iné postupy a preto presné množstvo nie je nikdy známe.

 

Parfemová voda - (EDP) - Eau de parfúm

Obsahuje desať až dvadsať percent vonných esencií. Parfemová voda vydrží až osem hodín. Nie je tak intenzívna a trvácna ako parfém, ale je o poznanie silnejšia ako toaletná voda. Všetko záleží od použitých esencii a tak sa stáva, že parfemová voda nemusí byť tak silná ako toaletná voda.

 

Toaletná voda - (EDT) - Eau de toilette

Obsahuje už len štyri až desať percent vonných esencií. V priemere toaletná voda vydrží viac ako šesť hodín. Rozšírené sú hlavne pre svoju skvelú cenu. Rozdiel medzi parfemovou vodou a toaletnou vodou je niekoľko desiatok eur. Niektoré ženy ich uprednostňujú, pretože vôňa po čase nie je žiaduca.


Kolínska voda - (EDC) - Eau de cologne

Obsah je do desať percent vonných esencií. Vydrží najmenej dve hodiny. Najčastejšie je miešaná s alkoholom, pretože je pre mužov. Neobsahuje základ a tak jeho vôňa úplne zaniká. Je tvorená hlavne pre mužov. Podtrhuje ich drsnosť, dravosť a istotu.
Voda po holení - (ASW) - Aftershave.

Obsah esencií je len jedno až tri percentá. Väčší obsah nie je žiaduci, nakoľko sa používa na pokožku po holení. Voda po holení je obohatená o alkohol a upravená tak, aby tlmila podráždenie pokožky.


Balzam po holení - (ASB)

Je špeciálne upravená voda po holení. Konzistencia pripomína kondenzované mlieko. Málokedy obsahuje alkohol, pretože je určená pre veľmi citlivú pokožku. Obsah esencií je maximálne tri percentá.